Tasectan a Tasectan Duo k léčbě průjmu pro děti od narození – otázky a odpovědi

Akutní průjmy u malých dětí patří k nejčastějším infekčním onemocněním, jejichž původcem jsou viry, méně často bakterie či dlouhodobé podávání antibiotik. Inkubační doba se u střevních infekcí pohybuje v řádu několika hodin až dní. Proto mějte v domácí lékárně připravený prostředek, který nemocnému dítěti rychle uleví.

Zdravotnické přípravky Tasectan (čti Tasektan) a Tasectan Duo podstatně zkracují dobu průjmu bez ohledu na infekčního původce. Přirozenou cestou zároveň tlumí nepříjemné příznaky, jako jsou křeče a intenzivní bolest břicha, které průjem provázejí. Oba prostředky mohou užívat již děti od narození.

Dvě krabičky léků Tasectan kids a Tasectan Duo kids leží položené na sobě

Balení léků Tasectan KIDS a Tasectan Duo KIDS

Jak Tasectan / Tasectan Duo působí?

Tasectan KIDS obsahuje přírodní tanát želatiny, který obnovuje přirozenou funkci střevní sliznice, vytváří ochranný film na povrchu střeva a chrání jej před nepřátelskými viry a bakteriemi. Vhodný je při akutních průjmech, kdy snižuje četnost stolice a pomáhá vylučovat z těla infekční původce.

Tasectan Duo KIDS kromě tanátu želatiny navíc obsahuje tyndalizovaná probiotika, která jsou speciálně tepelně upravená, čímž snadněji přilnou ke střevní sliznici, brání množení cizorodých mikrobů a podporují rychlou obnovu přirozené střevní mikroflóry. Tyndalizovaná probiotika jsou navíc stabilní při 30 °C až šest měsíců. Vhodný je při protrahovaných průjmech trvajících déle než 7 dní.

Lze Tasectan / Tasectan Duo podat malému kojenci?

Ano, jsou vhodné pro děti od narození. Jelikož je přípravek Tasectan prakticky bez chuti, lze jej bez problému rozmíchat v odstříkaném mateřském mléce či umělé výživě. U větších dětí můžete použít jakékoliv pití, které dítěti chutná, včetně přesnídávky či jogurtu. Obsah sáčku je ale před podáním vždy nutné dobře rozmíchat. Vždy stačí malé množství velikosti čajové lžičky. Pro větší děti od 14 let je pak možné zakoupit Tasectan a Tasectan Duo ve formě kapslí.

otevřené balení spolu se sáčky léku Tasectan leží na stole

Rozpustný prášek Tasectan je balen v sáčcích

Jaké má Tasectan a Tasectan Duo dávkování u dětí?

U dětí do 3 let se podává 1 sáček každých 6 hodin. U starších dětí 1–2 sáčky každých 4–6 hodin. A to vždy do té doby, než vymizí příznaky průjmu. Více informací o dávkování Tasectanu a Tasectanu Duo naleznete v originálním příbalovém letáku zde >

A jelikož lze přípravky Tasectan zakoupit bez lékařského předpisu, není předem nutné poradit se s lékařem. V případě průjmů u dětí mladších 3 let se však konzultace doporučuje.

Za jak dlouho zabere?

Přesný čas je individuální. Uživatelé uvádějí citelné zlepšení již po první dávce. Přípravek Tasectan užívejte do vymizení příznaků.

Má Tasectan / Tasectan Duo i nežádoucí účinky?

I když vedlejší nežádoucí účinky nejsou u přípravku Tasectan známy, nedoporučujeme jej užívat během těhotenství a kojení, pokud lékař neurčí jinak. Stejně tak není vhodné Tasectan užívat po vypršení doby použitelnosti, kterou najdete na obalu.

otevřené balení spolu se sáčky léku Tasectan Duo pro dětí leží na stole

Sáčky Tasectan Duo

Může se Tasectan / Tasectan Duo podat dítěti, které má alergii na bílkovinu kravského mléka či intoleranci laktózy?

Ano, v obou případech je použití přípravku zcela bezpečné.

Musí se Tasectan / Tasectan DUO skladovat v chladu?

Oba přípravky můžete skladovat po dobu 6 měsíců až při teplotě do 30°C. Deklarovaný obsah probiotik zůstane zcela zachován.

Buďte připravení! Pořiďte si domů Tasectan Kids do zásoby, ať můžete rychle reagovat při průjmu vašeho dítěte

 

balení tasectan kids duo a tasectan kids_cena v BENU lékárně
Balení Tasectan Kids a KIDS DUO k zakoupení za internetové ceny