Smecta pro děti s průjmem – otázky a odpovědi

Smecta (čte se smekta) je přírodní lék, který pomáhá při léčení průjmu různého původu (viry, bakterie i dietní chyby), zkracuje dobu jeho trvání, chrání střevní sliznici před infekcí a také snižuje plynatost. Podívejte se na nejčastější otázky a odpovědi související s užíváním Smecta přípravku dětmi.

 

obal a obsah balení smecty

Smecta (smekta) je vhodná i pro děti

Jak Smecta funguje?

Smecta je přírodní čištěný jíl a má velkou schopnost navázat na sebe okolní látky. V trávicím traktu se váže s hlenem sliznice, a tím zlepšuje jeho kvalitu. Smecta na sebe také váže toxické látky, které jsou produkované při infekčních průjmech. Je k dostání jako prášek, který rozmícháte ve vodě či polotekuté stravě.

 

Můžu dát Smectu i kojenci?

Můžete. Smecta je naprosto bezpečná. Je vhodná i pro ty nejmenší děti a můžou ji užívat i těhotné a kojící ženy. Jde o přírodní přípravek, nezabarvuje stolici miminka, neovlivňuje ani rychlost průchodu trávicím traktem. Má minimální nežádoucí účinky (příbalový leták Smecty uvádí jen případnou zácpu a přecitlivělost na účinnou látku), takže je doporučována už od 0 měsíců.

 

Není lepší při léčbě průjmu u dětí jen dodržovat dietu?

Dietní režim byste samozřejmě měli dodržovat při každém průjmu. Vzhledem k tomu, že při průjmech u dětí hrozí dehydratace, je však vhodné zvolit i podpůrné prostředky. Smecta je díky svému přírodnímu složení a vysoké bezpečnosti dobrou volbou.

 

Co když dítě Smectu nechce vypít (sníst)?

Smecta se užívá tak, že se obsah sáčku rozpustí ve sklenici vody nebo se zamíchá do dětské polotekuté stravy. Některé děti ale můžou Smectu odmítat, protože jim vadí její jílovitá chuť. Zkuste Smectu přidat do lžičky čaje, jablečného kompotu nebo rozmačkaného banánu.

Není nutné, aby dítě snědlo či vypilo celou určenou dávku Smecty naráz. Můžete ji podávat častěji po troškách.

 

Čtěte také: Smecta – příbalový leták

 

Není lepší použít živočišné uhlí?

Živočišné uhlí zabarvuje stolici, a tak se může stát, že si nevšimnete příznaků krvácení do zažívacího traktu. Smecta oproti tomu stolici nezabarvuje.

Smecta pro děti

 

Jaké má Smecta dávkování?

Dětem do jednoho roku se při akutním průjmu obvykle dávají 2 sáčky denně (rozmíchané ve vodě či jídle) a po třech dnech se přechází na 1 sáček denně. U dětí starších jednoho roku je dávka při akutním průjmu zpravidla 4 sáčky denně po dobu 3 dnů, poté 2 sáčky denně.

Vždy je však nutné přečíst si před podáním léku příbalovou informaci. Ohledně léčby průjmu u dětí do 3 let se vždy nejprve poraďte s lékařem!

 

Za jak dlouho Smecta zabere?

Výrobce Smecty neuvádí, za kolik hodin by se měla situace viditelně zlepšit. V každém případě by ale měla zabrat nejpozději do 3 dnů. Pokud se po 3 dnech příznaky průjmu nezlepší, vyhledejte lékaře (i pokud je dítě starší než tři roky).

 

Kde mohu Smecta koupit?

Různá balení včetně cestovní verze Smectago zakoupíte ve všech lékárnách.

Doporučujeme koupit hned teď např. v e-shopu lékárny BENU a vyzvednout si ji zdarma na nejbližší pobočce.

 

Zde si kupte Smecta pro děti s průjmem >>

 

Různá balení Smecta proti průjmu v lékárně Benu

Kupte si balení Smecta a vyzvedněte si ho zdarma na pobočce

 

Právě nyní trápí podobný problém i jiné rodiče. Sdílejte tento článek a pomozte jim >Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email