Jaká jste matka? Výsledky testu

Podívejte se na výsledky testu, podle toho jaké odpovědi jste upřednostnila.

Na konci najdete i pár základních rad, jak být ještě lepší matka.

 

PŘEVÁŽNÉ ODPOVĚDI „1“ (popřípadě „a“):

Vaše síla je ve vaší trpělivosti.

Se svatou trpělivostí a schopností zůstat soustředěná a laskavá umíte počkat na ten správný okamžik, kdy se vašemu dítěti něco podaří a vy ho můžete pochválit a posílit tak pozitivní reakci. Fletcherová tvrdí, že trpělivé mámy, jako jste vy, „opatrně a rozvážně volí slova a vždy přemýšlí, než něco řeknou nahlas“. Navíc jste velmi odolná vůči pocitům frustrace, takže když se zcela nečekaně mění plány, zachováváte klid a chladnou hlavu. Jdete svým dětem příkladem, učí se od vás – jsou přizpůsobivé, ochotné podstoupit riziko a vědí, jak zůstat sebevědomé a v klidu za jakýchkoliv podmínek.

 

PŘEVÁŽNÉ ODPOVĚDI „2“ (popřípadě „b“):

Vaše síla je ve vaší poctivosti.

Nikdy by vás nenapadlo bedlivě sledovat cizí děti, cítit vůči nim zášť nebo s nimi svoje děti srovnávat. Vidíte věci v souvislostech, neupínáte se na nedůležité detaily, umíte zvážit pro a proti, na každou situaci se snažíte dívat z více pohledů. „Schopnost být poctivá, jednat férově pramení z vaší ochoty zůstat otevřená a naslouchat dětem bez jakýchkoliv soudů,“ říká Fletcherová. Necítíte potřebu si prosazovat svoje osobní plány. Váš vyvážený přístup k rodičovství vytváří vzájemný respekt a povede vaše děti k tomu, že se z nich stanou nezávislí a kreativní dospělí.

 

PŘEVÁŽNÉ ODPOVĚDI „3“ (popřípadě „c“):

Vaše síla je ve vaší vlídnosti.

Přemýšlela jste někdy o tom, proč všichni touží po rozhovoru s vámi nebo po vašem objetí, proč všechny děti ze sousedství rády chodí k vám domů? Je to proto, že díky příjemné a laskavé povaze umíte vytvořit povzbudivé a uklidňující prostředí. „Laskavé mámy, jako jste vy, mají vysokou míru empatie – a všichni to podvědomě cítí, zvlášť vaše děti,“ vysvětluje Fletcherová. Proto vědí, že se vám můžou svěřit úplně se vším! Navíc je nikdy nepřetěžujete povinnostmi a příliš na ně netlačíte. Takže i v tomto ostrém soutěživém světě vaše děti vědí, že když jste jim nablízku, můžou se na vás spolehnout.

 

Tady je pár dalších rad, jak být co nejlepší matka:

  • Udělejte si čas sama na sebe! Když si vyhradíte pár chvil na sebe, posílíte svoji trpělivost a snížíte stres, stane se z vás ještě lepší matka.
  • Zaměstnejte děti! Připravte si „batoh plný aktivit“, naplňte jej pastelkami, tužkami, knížkami, papíry a skládankami. Mějte ho po ruce a vezměte ho s sebou vždycky, když máte schůzku nebo vyřizování a děti musí jít s vámi.
  • Buďte důsledná. Dětští psychologové říkají, že je to nejlepší způsob k zajištění toho, aby dítě bralo vaše slova vážně. Později mu to naopak pomůže vyrůst v spolehlivého a sebevědomého dospělého.
  • Odpouštějte sama sobě. Uvědomte si, že žádná matka není ve všem stoprocentně dokonalá. Když děti uvidí, že si umíte prominout, naučí se, že je v pořádku občas chybovat, když se ze svých chyb poučíme.

 

Zpět na domovskou stránku prujemudeti.cz >>